Banner
Arduvaz Kaplama
Arduvaz KaplamaArduvaz doğal bir taştır. Jeologlar “kayağan taşı” olarak adlandırırlar. Özellikle Avrupa’da yıllardan beri kullanılagelen, uzun ömürlü, estetik ve prestijli bir çatı kaplamasıdır.

Taşın en önemli özelliği, tabakalar halinde bulunması ve 5-7 mm gibi kalınlıklarda işlenmesinin mümkün olmasıdır. Herhangi bir profile sahip olmayan plakalar halinde kesilir, klasik sistemde oldukça büyük biniler yaptırılarak çatıya döşenir. Uygulaması asfalt şingıla benzer. Aslında asfalt şingıl, arduvazın ucuz ve herkes tarafından kolay elde edilebilir bir taklidi olarak geliştirilmiştir.

Kuşkusuz günümüzde pişmiş toprak, metal, bitüm gibi hammaddelerden üretilen çok sayıda modern çatı kaplama malzemesi mevcuttur ve pazarın önemli bir bölümü bunlar tarafından paylaşılmaktadır. Arduvazın bu güçlü rekabete ve doğal taş maliyetinin yüksekliğine rağmen hala önemli bir kullanıma sahip olması, malzemenin üstün özellikleri nedeniyle hiç kaybetmediği yüksek prestij değerinden kaynaklanmaktadır. Doğal malzemelerin giderek önem kazandığı günümüzde arduvaz hem çatıda, hem de cephe kaplaması olarak modern mimarinin bir öğesi haline gelmiştir.

Tamamen doğal bir malzeme olması, sert yüzeyi, renk stabilitesi, kolay işlenmesi ve estetik görünümü gibi hususlar, hammadde maliyetinin yüksekliğini dengeleyerek malzemeyi cazip kılan başlıca özelliklerdir. 
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Eksiz Oluk
- Alın Sistemleri
- Gizli Çatı Deresi
- Çatı Detayları
- Metal İniş Borusu
- Sanayi Olukları
 
 
 
Pro WEB